Monitoring GPS

5 najczęściej powtarzanych mitów na temat monitoringu GPS

Anna Nowakowska 10 marca 2022
czas czytania: 5 min
czas czytania: 5 min

Zainteresował cię powyższy temat? Sprawdź nasze urządzenia na zamow.e-tollgps.pl

Duże ciężarówki w różnych kolorach, różne marki i modele stojące w rzędzie na parkingu dla ciężarówek GeoNAVI

Monitoring GPS może być niezwykle przydatny, szczególnie dla firm zarządzających flotami pojazdów. To świetny sposób na wykorzystanie nowoczesnych technologii dla wygody, bezpieczeństwa i oszczędności. Wciąż jednak pokutuje wiele mitów na ten temat. Poznaj te najpopularniejsze i sprawdź, czy jest w nich chociaż ziarenko prawdy.

1.      Monitoring GPS to oznaka braku zaufania do pracowników

Niektórzy twierdzą, że monitoring GPS jest tylko dla tych przedsiębiorców, którzy nie ufają swoim pracownikom i chcą ich kontrolować. Boją się również, że wraz z instalacją systemu monitorowania pojazdów utracą dobre relacje z personelem. Lokalizator GPS w samochodzie to jednak nie narzędzie inwigilacji, a raczej sposób na ułatwienie i zoptymalizowanie pracy. Dzięki możliwościom, jakie daje zaawansowany system monitorowania pojazdów uzyskuje się nie tylko obniżenie kosztów prowadzenia firmy, ale również lepszy nadzór nad trasami czy czasem pracy kierowcy. Dzięki temu możliwe jest takie planowanie zadań, by były one realizowane sprawnie – z czego skorzysta zarówno kierowca, jak i jego pracodawca. Ponadto pracownicy mogą uzyskać pewność, że wszelkie zrealizowane nadgodziny będą odnotowane, a ich czas pracy dokładnie mierzony. System może także pomóc dbać o ich bezpieczeństwo, np. informując o przekroczeniu prędkości. Dlatego na pewno nie można powiedzieć, że monitoring GPS pojazdów jest dla kierowców niekorzystnym rozwiązaniem. Wyjaśnienie, dlaczego jest montowany i w jaki sposób przysłuży się wszystkim stronom pomoże nie utracić zaufania i dobrych relacji w firmie.

2.      System monitorowania pojazdów jest za drogi dla małej firmy

Bardzo często obawy wobec monitoringu GPS dotyczą kosztów jego wdrożenia i użytkowania. W rzeczywistości mimo swojego zaawansowania ta technologia wcale nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać. Pojedynczy lokalizator GPS montowany w samochodzie to koszt od ok. 300 zł. Zdarzają się również promocje, w których takie urządzenia można kupić taniej. Do jego obsługi potrzebna jest jeszcze karta SIM obsługująca sygnał GSM, za co należy uiścić abonament. W przypadku usługi GeoNAVI opłaty za przesył danych oraz użytkowanie oprogramowania do zarządzania kwotą zaczynają się już od 35,00 zł miesięcznie.

Trzeba również zauważyć, że system monitorowania pojazdów GPS jest bez wątpienia inwestycją, która przynosi wymierne korzyści finansowe. Ma to szczególne znaczenie w dobie wysokich cen paliwa. Każda oszczędność w tym zakresie może przyczynić się do poprawy wyników przedsiębiorstwa. Tymczasem lokalizator GPS dzięki monitorowaniu nie tylko tras, ale również stylu jazdy pomaga zmniejszyć zużycie paliwa. W niektórych firmach oszczędności sięgają nawet 40%! W takim przypadku korzystanie z systemu bardzo szybko się zwraca.

3.      Monitoring GPS pojazdów jest trudny w instalacji i obsłudze

Czasami można się spotkać z obawami na temat poziomu skomplikowania instalacji i obsługi systemu GPS. Jest to jednak dalekie od prawdy. Obecnie można bez problemu zaopatrzyć się w bardzo prosty w montażu i użytkowaniu monitoring GPS pojazdów. Wybierając jedno z rozwiązań od GeoNAVI, bez problemu zamontujesz lokalizator GPS samodzielnie. Istnieje również możliwość skorzystania z fachowego montażu za niewielką opłatą. Obsługa systemu jest natomiast bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zalogować się w dedykowanej aplikacji, aby skorzystać ze wszystkich funkcji, a panel użytkownika jest przejrzysty i nieskomplikowany. W razie jakichkolwiek problemów GeoNAVI oferuje kompleksowe wsparcie w postaci obsługi klienta.

Sprawdź też: 4 powody, dla których warto stosować monitoring GPS

4.      Lokalizator GPS w pojeździe to dodatkowe obowiązki dla kierowcy

Wielu kierowców obawia się wdrożenia monitoringu GPS w firmie nie tylko ze względu na niechęć do nadmiernej kontroli. Dość często pokutującym mitem jest również ten o dodatkowych obowiązkach z tym związanych. Niektórzy z pracowników mogą nie mieć ochoty uczyć się obsługi nowego urządzenia lub zaburzać swoich dotychczasowych przyzwyczajeń czy schematów postępowania. System śledzenia pojazdów w zasadzie nie zmienia jednak pracy kierowcy. Może ją jedynie usprawnić – pomaga sprawdzić i udoskonalić styl jazdy, zapewnia lepsze planowanie tras. Pozwala również zrezygnować z ręcznego tworzenia raportów, które są generowane automatycznie i przechowywane w systemie.

Kierowca odpoczywający w kabinie ciężarówki GeoNAVI
Nowoczesny lokalizator GPS w pojeździe nie tylko nie oznacza utrudnień dla kierowcy, ale wręcz może mu pomóc. Oznacza zdjęcie z niego niektórych obowiązków i dokładne monitorowanie czasu pracy, w tym nadgodzin.

5.      Lokalizator GPS jest zbędny – kierowcy wystarczy telefon z GPS

Źródłem ostatniego mitu są przede wszystkim osoby, które nie do końca wiedzą, na czym polega i jak działa monitoring pojazdów GPS. To jednak system, który ma niewiele wspólnego z klasyczną nawigacją dostępną w każdym telefonie. Owszem, lokalizator GPS również kontroluje położenie pojazdu, ale nie wyznacza dla niego optymalnej trasy dotarcia do celu. W zamian pozwala zdalnie sprawdzać, gdzie w danym momencie znajduje się samochód, a także zapisywać dane i tworzyć ich archiwum. Pomaga optymalizować trasy i styl jazdy, a także kontrolować czas pracy kierowcy. Dlatego dedykowany system śledzenia GPS to zupełnie innego rodzaju narzędzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o jego możliwościach monitoringu GPS pojazdów, zastosowaniu i cenach? Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na każde pytanie!

Udostępnij
0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Skontakuj się z naszym ekspertem

+48 537 663 990

Zadzwoń
0
Chętnie poznamy Twoją opinię, prosimy o komentarz.x